• Inteligentne zarządzanie temperaturą
  • Wymarzony klimat dla domu, biura i przemysłu
  • Pompy ciepła – Ekologicznie i wygodnie
  • Zapewniamy opiekę serwisową gospodarstw rolnych
arrow

Nasze otoczenie zawiera ogromne pokłady ciepła. Urządzeniem które może odzyskać to ciepło jest pompa ciepła. Budowa pomp ciepła umożliwia pozyskanie ciepła z różnych źródeł: ziemia, powietrze, woda. Pozornie niska temperatura rzeczywista nadaje się idealnie do wykorzystania przez pompę ciepła. Pozyskana w ten sposób energia jest czysta ekologicznie a przede wszystkim ekonomicznie opłacalna.

Jak działa pompa ciepła?

System ten składa się z trzech współzależnych od siebie elementów:

  1. dolne źródło,
  2. moduł chłodniczy-pompa ciepła,
  3. system grzewczy.

Dolnym źródłem może być grunt, woda gruntowa, woda z procesów technologicznych. Takie źródła wykorzystywane jest w pompach gruntowych. Dostarczamy za pomocą tych mediów temperaturę nie niższą niż  0°C. Przy takiej temperaturze czynnik chłodniczy zawarty w pompie ciepła z łatwością odparowuje. Ten proces umożliwia sprężanie czynnika chłodniczego przez pompę ciepła które generuje temperaturę nawet rzędu 90°C. Czynnik o takiej temperaturze trafia do wymiennika płytowego za pośrednictwem którego ciepło przekazywane jest do wody w układzie centralnego ogrzewania.

Poniższy schemat przedstawia zasadę działania pompy ciepła

1

Kolejnym typem pomp ciepła zdobywających coraz większą popularność są pompy powietrzne. W tym rozwiązaniu energia cieplna pozyskiwana jest z otaczającego powietrza. Pompy takie mają szczególne zastosowanie w miejscach w których nie jest możliwe wykonanie kolektora w ziemi z powodu między innymi braku miejsca na działce. Pomimo niższego współczynnik efektywności nie ponosimy wysokiego kosztu wykonania dolnego źródła co przyczynia się do szybszego zwrotu poniesionych kosztów inwestycji.

Każdy inwestor dobrze wie że instalacja grzewcza jest jedną z niezbędnych w naszych domach. Planując budowę każdy poświęca godziny na wybór typu instalacji. Często wybór tradycyjnego ogrzewania wynika nie tyle z ograniczonych możliwości finansowych, ale z braku dostatecznej wiedzy tematyki instalacji grzewczych. Często nasz wybór oparty jest na opinii architekta, instalatora bądź mglistych informacjach wyczytanych w internecie.

Dlatego GREENPOINT wychodzi naprzeciw klientowi oferując kompleksowe usługi z zakresu projektowania, wykonania , oraz montażu instalacji pomp ciepła wszystkich typów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pomp ciepla.

CENNIKI i KATALOGI 2012/2013

NIBE se-logo

 

SZYBKI KONTAKT i szybka wycena

Napisz do nas